WhatsApp
Hemen Ara!

YERİNDE CAMİ HALISI YIKAMA

YERİNDE CAMİ HALISI YIKAMA

YERİNDE CAMİ HALISI YIKAMA

İbadetlerimizi yerine getirdiğimiz camilerde, cami halısı yıkama konusunda sizlere hizmet vermekteyiz.

Cami halısı yıkama konusu halı yıkama kadar önemli fakat bir o kadar da farklı bir titizlik gerektiriyor. Sayıca fazla kişinin temasından dolayı içine hapsedeceği toz ve mikro organizmaların haddi hesabı yoktur. Özellikle secde esnasında burundan ve ağızdan gelen mikroplu havanın temizliği çok daha büyük hassasiyet gerektirecektir.

Sizlerin de bildiği üzere elektrikli süpürgeler halıların yüzeyindeki tozları temizleyebiliyor. En iyisi olsa bile yüzeyinden derinlere inme şansı çok az. Cami halısı gibi metrekare olarak büyük halılarda süpürgenin tüm yüzeye uygulanması da hem işçilik açısından hem de zaman açısından oldukça zahmetli olacak ve yapılsa dahi tam bir temizlik sağlanamayacaktır.

Cami halısı gibi büyük metrajlara sahip halıların yerinde yıkanması en idealidir. Ve bu yıkama işlemi en az 4 ayda bir yenilenmelidir. Yıkamanın sıklığı ne kadar çok olursa içerisinde hapsedeceği kir ve mikropların temizliği o kadar kolay olacaktır. İnsanların ruhani olarak arınmaya çalıştığı yerlerde temizliğin önemine dikkat edilmelidir.

Yerinden çıkarılmadan önce yoğun vakum gücüne sahip makinalar ile süpürme işlemi yapılır. Bildiğiniz süpürgeler gibi olmayan bu özel son teknoloji cihazlar sandığınızdan çok daha güçlü uygulama yapmaktadır. Daha sonrasında özel halı yıkama makinaları ve bu özel makinaların özel temizleme kimyasalları yardımı ile temizliğe geçilir. Uzun süre kuruması beklenemeyecek olan cami halılarının yıkanması esnasında köpükleme ve fırçalama esnasında yoğun su kullanımı yapılmaz. Sırılsıklam olan halıların kuruması beklenmez çünkü. Yerinde yıkama işlemi kuru temizleme denebilecek kadar az su ile yapılır. Bu yıkama sırasında içeriye hapsolmuş kir, toz, mikrop ve bakterilerin yok edilmesi amaçlanır. Aynı zamanda abdest sonrası ıslak ayaklara maruz kalan cami halılarında oluşmuş olan nem ve rutubet kokusunu yok etmek için uygulana deterjanın hoş kokusu ile daha doğal kokulu bir ortam sağlanması amaçlanmaktadır. Az su ile yıkanmış cami halıları vakumlama yapılarak %95 varan kurutma işlemi ile neredeyse sadece nemli olarak kalır. Genellikle yatsı namazı sonrası sabah namazına kadar olan sürede yıkanması ve kuruması gerçekleşmektedir.

Bilgi Talep Formu